Sport v roce 1600

Sport v roce 1600 byly často odsunuti na soutěžích bojových dovedností , a v mnoha případech přitáhl davy lidí a bylyzdrojem dalších oslav . V některých případech , konkurenti by cestovat na dlouhé vzdálenosti – někdy přechod přes několik zemí – větší soutěže zúčastnit , ale často tyto události byly tak nákladné , že pouze rytíři a šlechta mohla dovolit vstup . Obecně platí, že největší sportovní události roku 1600 byly koňské dostihy , lukostřelba , rytířské turnaje a šermířské soutěže . Kláních

klání byly soutěže bojovali z koňského hřbetu , ve kterém dva rytíři s kopími nabitými k sobě , každý se snaží sesaditdruhé , a byl v podstatěsimulace bitvy . Mnoho rytíři bojovali v turnaji , a často Podmínky klání dovoleno vítězové sbírat brnění , koně a někdy i zbraně těm, které porazili – , které v té době byly tak drahé, že se často equivocated hodnotě dům dnes .
lukostřelba

Archers tvoří velkou součást většiny armád během renesance , a lukostřelecké soutěže byly často drženy k otestování schopnosti lučištníků . Často , tyto soutěže začleněny na dlouhé vzdálenosti , malé cíle a někdy dokonce i pohybující se cíle . Nejstarší stále existující soutěž v lukostřelbě dnes -Ancient Arrow Scorton – byla vlastně založena v roce 1600 , a to bylo v roce 1600 , že mnoho přežívající lukostřelba společnosti byly založeny zachovat umění
.
oplocení

Ačkoli šermu soutěže bylfaktor po celém světě po staletí 1600s , oplocení bylvrchol šermu sportu, a měl svou vlastní kodifikovanou soubor pravidel a norem , a oplocení akademie byla v provozu po celé Evropě . Oplocení soutěže , stejně jako klání , byly rozděleny do soubojů mezi dvěma jednotlivci , se vítězové párování spolu , dokud jeden vítěz soutěže by mohlo být rozhodnuto .
Dostihy

Ačkoliv jízda na závodní měl byla praktikována od starověku ,17. století vidělo vzestup počátků moderní dostihy , ve které době to přišlo pod záštitou Jakuba I. v Anglii . Specifické kurzy jsou budovat s dostihy v mysli , achov a výcvik koní speciálně pro závody také vzrostl na popularitě v tomto období , v konečném důsledku přispívá k vytvoření plnokrevníka plemeno .