Rozdíl mezi Čech & Cedar brkoslavovití

Dvě North American brkoslavovití -cedr a Brkoslav severní – jsou oba stávkující zpěvní ptáci s černými očních masek a ostrými hřebeny . Jedlíci hmyzu a ovoce, které jsou často vidět v pozdním létě a na podzim sestupně ve velkých hejnech upon rodících stromů a keřů. Jejich hledání potravy z nich dělá rozsáhlé ; jejich pohyblivými způsoby, jak dát Českého společný název. Zatímco povrchně podobné, existují významné fyzikální a zvukové rozdíly mezi těmito dvěma . Distribuce

Brkoslav jeseverní pták, chov v tajze a muskeg Aljašky a severní Kanady. V zimě se cestuje na jih do severní Rockies a Great Plains , a občas dál na západ a na východ v snížit 48 států . Cedr brkoslav překrývá tento rozsah , někdy cestování i na sever do dolní Kanadě v létě a v zimě zabírat rozsah celoročně v Brkoslav je . Ale cedr brkoslavovití také sužují jižní USA, severní Mexiko a Střední Amerika , mnohem jižněji než Bohemians obvykle podnik.
Velikost

brkoslavů severních jsou statnější než cedrového waxwings . Dospělý český mohou mít centimetr nebo dva nad jeho menší příbuzný v celkové délce a rozpětí křídel , a mohou vážit blízko dvakrát tolik . I když se oba ptáci se živí vedle druhého , což je častý případ v zimě , tento jemný rozdíl je méně použití pouhým okem než jiné fyzické stopy .
Vzhled

cedr brkoslav může objevit namyšlený a elegantní ve srovnání s kraji.

Cedar brkoslavovití vypadat štíhlejší a delší než sledoval bohémy . A zatímco cedr brkoslav Často se objevuje na sport velkou těžkou hlavu ve vztahu ke svému tělu ,objemný bohémský je poměrně menší .
Peří
The rufous undertail Českého brkoslav je jedním z jejích nejvýraznějších rysů .

nejvýraznější rozdíly mezi těmito dvěma americkými waxwings leží v zbarvení a vzor. Brkoslav severní je šedá celkově ; cedr brkoslavovití mají šedé barvy na svých křídlech a ocasu , ale vykazují silné hnědé a žluté tóny na zádech a břiše . Cedar brkoslavovití mají bílou undertail , zatímco brkoslavů severních mají silně rufous jeden ; cedry mají bílé na čelo , zatímco Bohemians obvykle nemají . Složené křídla bohémské brkoslav bude zobrazovat bílé nebo žluté skvrny před jejich černých okrajů , není vidět v cedrových waxwings .
Mladiství

Nezralé české a cedrové brkoslavovití jsou oba šedavě s bledou pruhy . Alemladý cikán už ukazuje červenohnědý pás na jeho undertail houští , vidět jak na bidýlku a za letu ; juvenilní cedr brkoslav má všední bílý undertail dospělé osoby .
Voice

Obě brkoslavovití majírelativně nekomplikované pískání volání , pronikavý a syčení . Že z Brkoslav bývá raspier a nižší ve hřišti , strochu větší tělo do tónu . Ke společnému trylky příslušníky brkoslav stáda zřejmě oznamuje své náhlé převzetí a černého bezu nebo hloh ovoce naložené .

Napsat komentář